blank
search
  • blank

Bacopa monnieri extract 50%, 500 mg

49,00 zł
Wysokiej jakości ekstrakt z bakopy drobnolistnej (Bacopa monnieri), standaryzowany na 50% bakozydów poprawia pamięć
Ilość
Kup
W magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Bacopa monnieri extract 50%, 500 mg

suplement diety

Czym jest bakopa?

Bacopa monnieri ( bakopa drobnolistna) zwana potocznie Brahmi należy do roślin adaptogennych, o wielokierunkowym działaniu głównie związanym ze zdolnością organizmu do poprawy pamięci oraz wparcia układu nerwowego. Jest niewielkim, pnącym zielem z rodziny babkowatych. Występuje naturalnie na całym świecie w strefie klimatycznej od umiarkowanej do tropikalnej. Jej naturalnym środowiskiem są tereny podmokłe, takie jak bagna i płytkie zbiorniki wodne.

Prócz odpowiedniej dawki ważne jest również stężenie bakozydów, jako składnika aktywnego bacopy. Nazwa brahmi pochodzi od słowa Brahma, które tłumaczy mitycznego stwórcę w mitologii hinduskiej. Zgodnie z filozofią indyjską mózg jest uważany za centrum twórczej aktywności, tym samym słusznie bacopę nazywa się brahmi jako składnik poprawiający tę zdolność.

Jak działa bakopa?

Bakopa drobnolistna klasyfikowana jest jako środek o działaniu adaptogennym, tzn. podnoszącym odporność organizmu oraz pozwalającym na lepsze radzenie sobie czynnikami stresogennymi środowiska zewnętrznego. Poza tym bakopa wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne, działając uspokajająco i przeciwlękowo, a także poprawiając pamięć i funkcje poznawcze oraz działa antyoksydacyjnie. Prozdrowotne działanie bakopy drobnolistnej zostało zauważone już dawno w Indiach, gdzie roślina od 5000 lat jest stosowana z powodzeniem w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej.

Ekstrakt z bakopy drobnolistnej jest źródłem wielu substancji aktywnych pozytywnie wpływających na funkcjonowanie organizmu, wśród których za najistotniejsze uważa się bakozydy. Jest to grupa związków należących do saponin, na którą standaryzowane są ekstrakty z bakopy. Oprócz tego ekstrakt z bakopy drobnolistnej zawiera również szereg innych, dobroczynnych dla organizmu substancji: polifenole i flawonoidy o silnych właściwościach przeciwutleniających, fitosterole, taniny czy terpenoidy.

 

Zawartość opakowania: 100 vege kapsułek

5902020901099

Arkusz danych

Składniki
Bakopa drobnolistna (Bacopa monnieri) ekstrakt 50% standaryzowany na bakozydy¸ otoczka kapsułki¦ (substancja wiążąca¦ hydroksypropylometyloceluloza)
Sposób użycia
Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia niezbędna do uzyskania korzystnego działania¦ 1 kapsułka w trakcie posiłku
Ostrzeżenia
Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia oraz zdrowy tryb życia są podstawą prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Przechowywanie
Przechowywać w temperaturze pokojowej w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią.
Komentarze (0)
Brak recenzji użytkowników.